Ohita navigaatio
Tunnuskuva

Syyskokous 26.11.2020

Alueyhdistyksen syyskokous järjestettiin etäyhteyksiä hyödyntäen ajan hengen mukaisesti. Ennen varsinaista kokousta vakuutusyhtiö Turva piti tietoiskun jäseneduista ja työterveyslääkäri Oskari Valtola kertasi kiinnostavasti koronakevättä työterveyden näkökulmasta. Saimme myös ajankohtaista näkymää pandemian tämänhetkisestä tilanteesta. Viimeisenä asiana ennen varsinaista kokousta esiteltiin alueyhdistyksen uudet nettisivut.

Syyskokouksen asialistalla olleet talousarvio ja toimintasuunnitelma hyväksyttiin yksimielisesti. Erovuoroisten tilalle hallitukseen varsinaisiksi jäseniksi ja henkilkohtaisiksi varajäseniksi valittiin:

YSI:
Miika Lahti (Leena Äärimaa)
Kristiina Rissanen (Antti Harmanen)
Teija Mustaparta (Maaret Kontinen)
Piia Hartikainen (Minna Matikka)
Titta Väyrynen (Mika Majamäki)

OAO:
Henna Kääriäinen (Jaana Sivonen)
Pasi Venäläinen (Hanna-Kaisa Nikkarinen) )
Leena Tiitinen (Petteri Kilpelä)

VOL:
Riika Onnukka (Aila Vellonen)
Nina Jussi-Pekka (Kiti Ihalainen)

 

 

Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Jorma Flinkman. Kaksivuotisesta kaudesta on nyt puolet takana.

Tapahtumat

Tapahtuma | 14.10.2023

OAJ 50 vuotta ja Kaija Koo

Yhdistyksemme

Alueyhdistys toimii OAJ:n paikallisyhdistysten sekä ala- ja oppilaitoskohtaisten jäsenyhdistystensä edunvalvonnan ja koulutuksen tukena. Alueyhdistyksen jäsenyhdistyksissä on yhteensä n. 16 000